Oprava prasklé látky na leading edge pomocí FiberFix, GluFix a Dacron

Máte na leading edge malou dirku nebo snad větší trhlinu? Jestli ještě ne, je jen otázkou času kdy se do této situace dostanete. Většina z nás už svůj kite přistávala bez asistenta a bohužel se někdy stane, že kite je větrem nebo šňůrami chvilku tažený po pláži, kde jsou škeble, korály nebo další ostré předměty. A i když je leading edge vyrobena z pevného materiálu tak tlak a napětí, které na ni působí nevydrží vše a i malé zatrhnutí může mít za důsledek velké poškození. Oprava takového poškození klasickou metodou je pak náročná na čas a vyžaduje vypárání stehu na leading edge. My vám ukážeme jak můžete tuto opravu provést sami, rychle, kvalitně a hlavně nastálo.

 1. Materiál kolem trhliny očistěte z obou stran čistícími tampóny. Spodní část podlepte samolepící páskou Dacron, který pomůže zafixovat materiál a zpevní opravenou část z vnitřní strany.
  Přelepte zevnitř leading edge páskou Dacron Přelepte zevnitř leading edge páskou Dacron Přelepte zevnitř leading edge páskou Dacron
 2. Na vnější stranu přilepte na míru ustřižený FiberFix a přetáhněte lepidlem GluFix. Poté nechejte lepidlo vytvrdnout asi 20 minut.
  Nalepení pásky FiberFix a přetažení lepidlem GlueFix
 3. Dalším krokem je přelepení stávajícího lepení stejnobarevnou krycí páskou Dacron, aby oprava nebyla vidět. Je vhodné konce pásky Dacron zaoblit, aby se zamezilo odchlipování ostrých rohů.
  Zkraťte pásku Dacron na požadovanou délku Páska Dacron Přelepení pásky FiberFix páskou Dacron
 4. Poslední krok je přetáhnutí hran krycí pásky Dacron lepidlem GluFix, čímž se zvýší  pevnost spoje a zamezí se případné odchlipování krycí pásky. Po zaschnutí můžete ihned vyrazit na vodu.
  Přetažení Dacron lepidlem GluFix

Mark Rivers
Sales and Marketing Manager

Dacron, Fiberfix, GluFix, kite, leading edge, trhlina

Praktické informace

Kitefix CZ
K Průplavu 1254/23A
724 00 Ostrava - Stará Bělá
E-mail: info@kitefix.cz