Oprava plachty kitu pomocí GluFix a FiberFix

Každý kdo utratil za kity pár desítek tisíc doufá, že mu kite vydrží co nejdéle bez újmy „pokud možno navždy“. Skutečnost je však taková, že dříve nebo později dojde k tomu, že váš kite utrží nějakou tu trhlinu nebo díru. V následujících čtyřech krocích vám ukážeme jak si můžete tyto díry a trhliny opravit rychle, jednoduše a hlavně trvale pomocí pásky FiberFix a lepidla GluFix.

  1. Materiál kolem trhliny očistěte z obou stran čistícími tampóny. Tento jednoduchý, ale důležitý krok zajistí, že materiál bude očištěn od všech nečistot, mastnot a soli a dobře na něj přilne lepidlo.
    Roztržená plachta kitu Přelepení trhliny páskou FiberFix Přelepení trhliny páskou FiberFix
  2. Jakmile je materiál čistý a suchý srovnejte trhlinu v materiálu a nalepte samolepící pásku FiberFix (vyberte podobnou barvu jako je materiál kitu) tak, ať všude dostatečně překrývá trhlinu v materiálu. Abychom dosáhli co nejefektivnější opravy provádějte lepení na vnitřní straně kitu (strana, kterou vidíte když s kitem lítáte).
  3. Po té naneste lepidlo pomocí stěrky, která je přiložena a rozetřete lepidlo GluFix tak, ať jeho tenká vrstva překryje trhlinu a FiberFix pásku. Pro docílení přesného nanesení a ostrých krajů lepení, můžete místo oblepit stínící páskou, kterou však odstraňte ihned po nanesení a rozetření lepidla GluFix.
    Nanesení lepidla GluFix na aplikátor Rozetření lepidla stěrkou Nanesení lepidla GluFix
  4. Asi po 20 minutách, kdy je lepidlo zcela zaschlé otočte kite a přetáhněte vrchní část trhliny tenkou vrstvou lepidla GluFix. Jakmile zaschne i toto lepení, je váš kite znovu připraven na další jízdu.

Se samolepící páskou FiberFix a lepidlem GluFix můžete opravit jakékoliv dlouhé díry a trhliny.

Mark Rivers
Sales and marketing manager

Fiberfix, GluFix, kite, trhlina

Praktické informace

Kitefix CZ
K Průplavu 1254/23A
724 00 Ostrava - Stará Bělá
E-mail: info@kitefix.cz