Kolik lepidla stačí, aby spoj perfektně držel?

Jednoho dne mi zavolal jeden z našich zákazníků, který se při jízdě v silném a poryvovém větru dostal do potíží a musel „odstřelit“ svůj kite. Vítr byl však natolik silný, že kite táhl ještě dalších 600 metrů směrem k pláži, kde zaparkoval na nedalekém plotě. Když se dotyčný dostal z vody a sundal kite z plotu, našel v materiálu dvě díry o délce asi 40 cm.

Pro opravu děr v kitu použil Kitefix a pro jistotu si dal opravdu záležet, neboť v posledním kroku opravy „nanášení lepidla“ použil celou tubu, aby lepení pořádně drželo. Po zaschnutí lepení si však prohlédnul opravu a zjistil, že to s tím lepidlem asi přehnal. Obrátil se na mne a já mu jeho doměnku potvrdil: lepení bylo příliš hrubé. V té chvíli mi došlo, že tuto chybu může dělat více našich zákazníků a proto jsme sepsali tento článek.

Pro bezvadnou funkci opravy jde pouze o to, aby lepení (vrstva Glufix) zcela a bez přerušení zakryla celou plochu Fiberfix síťky, kterou jste přilepili na trhlinu. Vždy nanášejte lepidlo přiloženou stěrkou postupně přes celou síťku tak, ať docílíte rovnoměrného nanesení. Jakmile dokončíte nanesení lepidla po celé délce a šířce Fiberfix síťky a trhliny, setřete přebývající lepidlo až docílíte tenké avšak souvislé vrstvy viz. přiložená fotografie. Správná oprava by pak měla být suchá na dotek v rozmezí 15-20 minut.

Kolik lepidla stačí, aby spoj perfektně držel?Pro bezvadnou funkci opravy jde pouze o to, aby lepení (vrstva Glufix) zcela a bez přerušení zakryla celou plochu Fiberfix síťkyJakmile dokončíte nanesení lepidla setřete přebývající lepidlo až docílíte tenké avšak souvislé vrstvy

Fiberfix, GluFix, oprava trhliny, trhlina

Praktické informace

Kitefix CZ
K Průplavu 1254/23A
724 00 Ostrava - Stará Bělá
E-mail: info@kitefix.cz